ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Výročie oslobodenia obce
04.2021
________________________


Testovanie COVID-19
23.01.2021
________________________


Odhŕňanie snehu
01.2021
________________________


Mikulášsky večer
4.12.2020
________________________


Najkrajšia predzáhradka
22.10.2020
________________________


TJ Zavažan, prípravka
3.9.2020
________________________


BIKEFEST 2020
4.9.2020
________________________


Hurbanova lipa
29.6.2020
________________________


Detské ihrisko
jar 2020
________________________Články / Chcete mať riadne doručenú poštu?
  7.5.2007 Chcete mať riadne doručenú poštu?

    Jednou z dôležitých podmienok spoľahlivého doručenia pošty je mať na správnom mieste umiestnenú a norme vyhovujúcu poštovú schránku.

   Prieskumom sme zistili, že tejto požiadavke v Kálnici nevyhovuje viacej ako 120 domov. Počet viac ako alarmujúci Na tento nepriaznivý stav pošta už dlhšiu dobu právom poukazuje a ponúka poštové schránky v rôzneho prevedenia v akciových cenách od 500 Sk a viac. Na základe i vlastnej skúsenosti z doručovania písomností aj pracovníkmi obce, je nevyhnutné túto nepriaznivú situáciu riešiť.
  Preto po konzultáciách s prezidentom f. Jasek v Novom Meste nad Váhom, p. Ing. Jánom Kahanom, prijali sme jeho vzácnu ústretovú sponzorskú ponuku na dodávku uvedených chýbajúcich schránok, ktorú môžu občania v 2 fázach využiť.
   V prvej fáze trvajúcej do konca mája 2007 budú si môcť zakúpiť skrinku prednostne tí občania, ktorí sú uvedení na zozname. Po tomto termíne až do konca júna , prípadne do vypredania dodaných skriniek i ostatní záujemci. Cenu takto zakúpenej uzamykateľnej poštovej schránky, nakoľko bola zabezpečená sponzorsky, sme ustanovili na symbolických 200.- Sk.

   Výťažok z tohto predaja bude použitý na podporu vydania pripravovaných kníh o Kálnici. V tejto súvislosti je potrebné si uvedomiť, že STN 747640 o poštových podmienkach jasne ustanovuje, že každý vlastník budovy musí mať zodpovedajúcu a vyhovujúcu poštovú schránku. ak požaduje, aby pošta mu bola domov doručovaná. Vzor schránky je vystavený na miestnej Pošte i na Obecnom úrade. Schránka dá sa zakúpiť na Obecnom úrade v Kálnici.

    Je len na občanoch, aby využili túto jedinečnú možnosť a vo vlastnom záujme zabezpečili si kvalitnejšie a bezpečnejšie doručovanie poštových zásielok do domu..
starosta
 
späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2020, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail:webmaster@kalnica.sk