ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Výročie oslobodenia obce
04.2021
________________________


Testovanie COVID-19
23.01.2021
________________________


Odhŕňanie snehu
01.2021
________________________


Mikulášsky večer
4.12.2020
________________________


Najkrajšia predzáhradka
22.10.2020
________________________


TJ Zavažan, prípravka
3.9.2020
________________________


BIKEFEST 2020
4.9.2020
________________________


Hurbanova lipa
29.6.2020
________________________


Detské ihrisko
jar 2020
________________________Články / Stránka obce Kálnice - jej začiatky a súčasnosť
  31.12.2008 Stránka obce Kálnice - jej začiatky a súčasnosť


Myšlienka o vytvorení stránky obce sa zrodila začiatkom roka 2002. Okolité obce začali vytvárať vlastné stránky a týmto nápadom sa nechal inšpirovať náš bývalý spoluobčan Peter Masár, dnes žijúci v Piešťanoch, ktorý zabezpečoval aj priestor na internete. Stránka obsahovala základne informácie, kontakty a aj niečo z histórie. Najnavštevovanejšími časťami boli stránky o TJ Zavažan, Ski Centrum Kálnica a neskôr pribudla časť Kálnická Koliba.

Na jar v roku 2005 sa ujal časti TJ Zavažan, vtedy študent, Miroslav Bušo. Ten neskôr zmenil dizajn stránky a doplnil ju o ďalšie informácie. Pribudli časti: aktuality v obci, mapa, fotogaléria, ohlasy návštevníkov, tabuľky TJ a veľa ďalších informácií ktoré boli pravidelne aktualizované.
V zime v roku 2006 prišiel p.starosta s nápadom rozšíriť stránku ešte o viacero informácií týkajúcich sa najmä obecného zastupiteľstva, jeho zasadnutí a uznesení. Teda priblížiť občanom dianie na Obecnom úrade. Vznikla trojica tvorcov stránky: Miroslav Bušo, Martin Markech a Marián Záhumenský. Každý mal špecifickú úlohu a vždy sa v pondelok podvečer stretávali s p.starostom v priestoroch ŽS Kálnica a rozdeľovali si úlohy.

Nový formát stránky obce bol prístupný od 9. apríla 2007 a obsahoval informácie na úrovni webov okresných miest na Slovensku. Pribudli ďalšie informácie o obci: obecný úrad, obecné zastupiteľstvo, aktuality, služby v obci, užitočné informácie pre občanov, spoločenské organizácie, kultúra, šport, združenia obcí... Stránka poskytuje archiváciu života v obci – zaznamenávajú sa tu dôležité udalosti v obci, k dispozícii sú vydania Kálnických ozvien ako aj kniha Šesťstoročnica. Takisto sa rozšírila aj galéria o nové fotografie, videá, reportáže a navyše aj 2 jazykové verzie stránky...

Dnes sa o stránku stará dvojica M.Bušo a M.Markech, ktorí ju každodenne aktualizujú a dopĺňajú novými informáciami a nápadmi. Práca vyžaduje množstvo trpezlivosti a času nielen jej tvorcom pri získavaní údajov, ich prepisovaní a zdokumentovaní.

Monitorujeme udalosti v obci, snažíme sa o nich včas informovať a poskytnúť z nich foto-video reportáž, či článok. Návštevníci na stránke môžu prezerať viac ako 1600 fotografi. Ponúkame i videá s celkovou dĺžkou viac ako 6 hodín. Nechýba ani miesto na napísanie názoru a odkazu – nástenka. Svoje miesto majú na stránke i organizácie. Spomeniem futbalový oddiel TJ Zavažan, v ktorom pravidelne po zápasoch nájdete výsledky jednotlivých zápasov spolu s komentárom k zápasu. Dôležité dokumenty na stiahnutie sa nachádzajú na úradnej tabuli. Nechýbajú i VZN či zápisnice na stiahnutie. V sekcii ako vybaviť si občania môžu nájsť množstvo tlačív, ktoré im pomôžu a urýchlia prácu pri vybavovaní.
Každoročne je vyhlasovaná súťaž Zlatý Erb – súťaž o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky. Hlavným cieľom súťaže Zlatý Erb je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí. V tejto celoslovenskej súťaži sa naša stránka umiestnila na vynikajúcom 4. mieste. Ceníme si to o to viac, že celú stránku sme si od základov budovali sami, bez pomoci IT firiem. Vo výslednom súčte bodov sme zaostávali za tretím miestom iba o necelý bod a tak veríme, že o rok sa nám podarí ešte lepšie umiestnenie.
Budeme veľmi radi ak sa i vy zapojíte a pomôžete pri zlepšovaní našej stránky. Píšte nám na webmaster@kalnica.sk, čo nového by ste privítali na stránke, čo vám tam chýba, alebo vyplňte dotazník na stránke. Ak máte zaujímavé fotografie, môžete nám ich poslať a my ich uverejníme. Na záver len poďakovanie všetkým, čo obohatili našu stránku o užitočné informácie, nápady ale aj kritiku so snahou neustále zlepšovať informovanosť všetkých občanov obce Kálnica.
Miroslav Bušo a Martin Markech
 
späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2020, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail:webmaster@kalnica.sk