ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Výročie oslobodenia obce
04.2021
________________________


Testovanie COVID-19
23.01.2021
________________________


Odhŕňanie snehu
01.2021
________________________


Mikulášsky večer
4.12.2020
________________________


Najkrajšia predzáhradka
22.10.2020
________________________


TJ Zavažan, prípravka
3.9.2020
________________________


BIKEFEST 2020
4.9.2020
________________________


Hurbanova lipa
29.6.2020
________________________


Detské ihrisko
jar 2020
________________________Články / Trikolóra Martina Rázusa
  26.7.2008 Trikolóra Martina Rázusa, Moravské Lieskové


    Turististický oddiel poriadal 24.5.2008 cyklistickú akciu do Moravského Lieskového, kde sme sa spolu s cyklistami z ostatných miest a obcí spojili s cieľom zúčastniť sa prvého ročníka pretekov Trikolóry Martina Rázusa.
    Na štartovej čiare som necítil nervozitu, či rivalitu medzi súpermi. Smiali sme sa, srandovali a prispel som i ja upozornením súperov, aby sa usmievali, že ich počas jazdy budem nakrúcať.
    Po štarte a úvodných metroch som však zmenil názor. Súperi hodili žarty bokom, šliapli do pedálov a nabrali diabolské tempo. Pri prvom kopci som si uvedomil, že budem rád keď dôjdem do cieľa, nieto aby som ešte niekoho nakrúcal počas jazdy.
    Prvá dvojica sa nám vzdialila hneď po prvom „stupáku“. Udržať tempo s nimi bolo nemysliteľné. Kopčisko to bol teda riadny a zdal sa nekonečný.
    Celý okruh mal približne 20 kilometrov. Viedol popod Javorinu, cez Hrubú Stranu, bzinské kopanice, Lubinu, Bzince pod Javorinou až do cieľa v Moravskom Lieskovom. Trasa bola rôznorodá, obrovské „stupáky“ striedali rýchle zjazdy a dlhé rovinky. Fúkal nám nepríjemný silný vietor, ktorý nás v niektorých úsekoch až príliš spomaľoval. Premávka bola regulovaná políciou , pri výjazdoch na hlavné cesty zastavovali autá, aby sme nemali narušený priebeh pretekov.
    Blížili sme sa k cieľu. Prechádzali sme poslednou odbočkou na hlavnú cestu smerom do cieľa. V diaľke sme počuli povzbudzovanie ľudí stojacich pri cieli. Netušil som na akom mieste sa nachádzam. Okolie som príliš nevnímal. Držal som sa za súperom ako kliešť novo nájdenej koristi. Chýbalo posledných 200 metrov do cieľa. Od súperovho zadného kolesa ma delil iba centimeter. Čakal som na vhodnú chvíľu kedy zaútočím. Vykukol som spoza súpera, no silný vietor ma pribrzdil a odtiahol dozadu. Stále sme šli naplno, no šance na lepšiu pozíciu sa mi meter čo meter strácali V cieli nás delila iba sekunda a zopár metrov. Dozvedel som sa, že som prehral súboj o tretie miesto.
    Prví dvaja súťažiaci na nás už čakali vydýchaní. Veď čo by nie, keď nás predbehli o osem minút a to už je čo povedať. Organizátori ani nerátali s takým skorým príchodom a zostali mierne prekvapení keď ich uvideli tak skoro pri cieli. Postupne prichádzali aj ďalší súťažiaci. Jeden nesprávne odbočil a mierne poblúdil, dvaja sa previezli cez dedinu – zrejme boli pozrieť pamätnú izbu - a tak dorazili do cieľa z opačnej strany.
    Popoludnie pokračovalo súťažami pre deti, chutným gulášom a predvádzaním áut hasičov a polície. Deň vyvrcholil vyhlásením výsledkov Trikolóry. Prvé miesto získal pán Ďurec Miroslav z Višňového. Preteku sa zúčastnili súťažiaci z Višňového, Starej Turej, Nového Mesta nad Váhom , Kálnice, Čachtíc, Kočoviec, Květnej a Pobedima. Okrem troch víťazných medailí pre najlepších sme dostali aj my ostatní medaily – aspoň pamätné.
    Súťaž hodnotím ako veľmi dobrú. Mrzí ma však slabá účasť ako cyklistov z Kálnice, tak i cyklistov z okolitých obcí. Celkový počet trinásť súťažiacich sa mi zdá na tak propagovanú akciu primálo. Boli by sme radi, keby sa k nám o rok pridal aj niekto ďalší.
    Fotografie i video so zábermi z cieľovej kamery si môžete pozrieť na našej internetovej stránke www.kalnica.sk .
Martin Markech
 
späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2020, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail:webmaster@kalnica.sk