ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva,
27.11.2022
________________________


Posedenie seniorov,
18.11.2022
________________________


Spomienka na ukončenie vojny
11.11.2022
________________________


Futbalový turnaj U11
05.11.2022
________________________


Futbalové hody
29.10.2022
________________________


Slovácke hody, Popovice
1.10.2022
________________________


Výstup k Dvojkrížu
1.9.2022
________________________


Výlet do Klíže
3.8.2022
________________________


Baškatour 2022
21.7.2022
________________________


75.výročie TJ Zavažan
25.6.2022
________________________


BIKEFEST
3.-5.6.2022
________________________


Stavanie Mája
30.4.2022
________________________Články / Zlatý Erb
  16.10.2009 Zlatý Erb 2009


I tento rok sa zúčastníme celoslovenskej súťaže o najlepšiu elektronickú službu samospráv na Slovensku. Držte nám palce.

  31.12.2008 4. miesto v súťaži Zlatý Erb 2008 - 18.11.2008


Za účasti významných slovenských i zahraničných osobností politického života sa dňa 18. novembra 2008 uskutočnil v hoteli Park Inn Danube v Bratislave slávnostný galavečer ITAPA 2008. Počas galavečera boli postupne udeľované jednotlivé ceny v súťažiach – Cena ITAPA 2008 a Zlatý Erb 2008. Ako štatutár obce som prevzal vzácne ocenenie za vedenie našej internetovej stránky, ktorá svojím riešením, aktuálnosťou i ďalšími mnohými sledovanými ukazovateľmi, získala 4. miesto. Vynikajúci úspech našich webmastrov i ostatných prispievateľov na stránku. K tomuto vzácnemu ohodnoteniu srdečne blahoželáme. Pre zaujímavosť – do súťaže o Zlatý Erb sa prihlásilo 81 samospráv. Ich umiestnenie bolo nasledovné: 1. miesto – Klátova Nová Ves, 2. miesto – Brusno, 3. miesto – Valaská Belá, 4. miesto – Kálnica, 5. miesto – Nitrianska Blatnica Verím, že dosiahnutý úspech bude povzbudením ešte k lepším výsledkom v r. 2009.

Ing. Miroslav Borcovan, starosta obce   Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.

http://www.zlatyerb.sk/propozicie.htm

18.11.2008: Slávnostné vyhlásenie výsledkov - umiestnili sme sa na vynikajúcom 4. mieste
30.10.2008: Webstránka nominovaná medzi 5 najlepších stránok.
Nominácie ZlatyErb.sk 2008

24.9.2008: Pozrite si web stránky obcí, ktoré spolu s nami budú súťažiť o ocenenie najlepšia stránka obce na Slovensku za rok 2008.Stránku sme registrovali s nasledovným textom:

Popis stránky (novinky, výnimočnosti, dobré príklady...):
   Stránku vytvorili a administrujú vo voľnom čase dvaja mladí kálničania, čím sa podarilo docieliť rýchlejšiu a častejšiu aktualizáciu ako stránky, ktoré administrujú firmy.

   Na stránke ponúkame návštevníkom rozsiahlu foto a videogalériu s viac ako 1600 fotografiami a 37 videami s celkovou dĺžkou okolo 6 hodín. Snažíme sa teda priblížiť dianie v obci nielen článkami, ale i vizuálne. Mnohí to oceňujú a dokazujú to i počítadlá zobrazení, ktoré sa miestami vyšplhali až na čísla 750 (ženy TJ Zavažan ).

   Fotografie i s komentárom sa otvárajú v novom okne v pomerne vysokom rozlíšení 800x600px, k dispozícií sú i náhľadové obrázky na ďaľšie fotografie a tak návštevník tie fotografie, ktoré nechce pozerať, môže preskočiť. Návštevníci nemusia scrolovať stránku aby videli celú fotografiu, lebo prezeranie fotografií sa otvára v novom okne.

   Návštevníci majú možnosť vyjadriť svoj názor v anketách, napr. zahlasovať, že nesúhlasia s ťažbu uránu v našej obci alebo sú proti zatvoreniu nemocnice v Novom Meste n./V. Taktiež si môžu prezerať i výsledky starších ankiet.

   Návštevníci stránky sa môžu podieľať i na jej zlepšení - napríklad vyplnením dotazníka, čím sa dozvieme čo by chceli vylepšiť a stránka sa tak môže zlepšovať podľa prianí návštevníkov. Tí, ktorí vlastnia fotoaparát nám môžu posielať fotografie, ktoré sú po prehodnotení uverejnené na stránke. Snažíme sa osloviť i staršiu generáciu. V obci prebieha zbieranie starých fotografií, ktoré sa oskenujú a uverejnia na stránke.

   Venujeme sa i dôležitým témam ako sú ťažba uránu, či zavedenie eura na Slovensku. Informácie priebežne dopĺňame tak, aby boli aktuálne a aby návštevník v nich našiel to, čo potrebuje. O dôležitosti týchto tém svedčí i ich umiestnenie na stránke – odkazy sú vždy viditeľné a návštevník ich neprehliadne.

   Neodmysliteľnú súčasť stránky tvorí nástenka – miesto na napísanie svojho názoru či odkazu. Užívatelia ktorí píšu častejšie do nástenky sa môžu zaregistrovať a v budúcnosti využívať ďalšie výhody, ktoré registrácia prinesie.

   Za zmienku určite stojí i telefónny zoznam obyvateľov a firiem v Kálnici. Zoznam výrazne uľahčil vyhľadávanie telefónnych čísiel, ktoré sa v dnešnej dobe často rušia a hľadanie v telefónnom zozname je zdĺhavé.

   Myslíme i pre slabšie vidiacich – tí si môžu kliknúť na ikonku veľké písmo, aby sa im lepšie čítalo. K inovatívnym službám patrí i odporučenie stránky – služba ktorá je zaujímavá, je často používaná na stránkach, no na stránkach obcí je ju vidieť málokedy. Návštevník po zhliadnutí zaujímavého materiálu môže vyplnením formulára upozorniť svojho známeho.

   Odkazy na dôležité formuláre – kontaktovanie obecného úradu a webmastrov – sú spolu s vyhľadávaním viditeľne umiestnené a vždy „po ruke“.

   Aby sme ukázali, že o našej obci sa hovorí i v médiách, zriadili sme sekciu obec v médiách, kde sú zachytené články, no i zvukové a video reportáže o Kálnici.

   Nezabúdame ani na kultúru, k dispozícii sú vydané knihy o Kálnici , tie staršie dokonca i celé v PDF verzii na stiahnutie. Na stiahnutie sú i takmer všetky čísla Kálnických ozvien od ich začiatku vydávania , od roku 1993.

   Každá organizácia má priestor na svoju prezentáciu, najväčšou organizáciou v obci je TJ Zavažan. Pravidelne sú pridávané pozvánky na futbal, výsledky zápasov a články po zápasoch.

   Dôležité dokumenty na stiahnutie sa nachádzajú v úradnej tabuli. Nechýbajú i VZN či zápisnice pre ktoré sme vytvorili samostatné sekcie. V sekcii ako vybaviť si občania môžu nájsť množstvo tlačív, ktoré im pomôžu a urýchlia prácu pri vybavovaní.

   Stránka ma jednoduchý a myslíme i prehľadný design. Vytvorením stránky sa zlepšila informovanosť v obci. Stránka sa stala zrkadlom obce, ktoré ukazuje všetko dianie v obci. Internetové pripojenie je v dnešnej dobe už cenovo dobre prístupné i v našej obci a je tu badať rastúci počet ľudí s internetovým pripojením. Občania sa tak o obci môžu dozvedieť viac, rýchlejšie a v pohodlí svojho domova .

Popis elektronickej služby pre ohodnotenie v špeciálnych cenách:
- dobre rozpracovaná foto, videogalériu s množstvom videí na pozretie/stiahnutie
- telefónny zoznam obyvateľov a firiem v obci
- možnosť zväčšiť písmo na stránke, odporučenie stránky, prekliky na kontaktné formuláre vždy "po ruke"
- spolupráca s návštevníkmi na zlepšovaní stránky
- knihy o Kálnici v PDF verzii na stiahnutie
- monitorovanie článkov, foto, video reportáži o obci v médiách

Vyhodnotenie najlepšej (bez poradia) pätice stránok v hlavných kategóriách: október 2008. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne v Bratislave v priebehu konferencie ITAPA 2008: november 2008. 

© Obec Kálnica 2007 - 2020, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail:webmaster@kalnica.sk