ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
WEBKAMERA - areál Piesky
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
AKTUÁLNA TÉMA
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Santabus
11.12.2019
________________________


Vianočný koncert
7.12.2019
________________________


Mikuláš
6.12.2019
________________________


Úcta k starším
17.11.2019
________________________


101.výročie ukončenia
1. Svetovej vojny
10.11.2019
________________________


Hody v Kálnici
26.10.2019
________________________


Hurbanovým chodníkom s priateľmi z obce Nesvady
26.10.2019
________________________


Výlet na hrad Beckov
16.9.2019
________________________


Výstup k dvojkrížu
1.9.2019
________________________Družobná obec - Popovice (CZ) / List pre Popovice od Dušana Filipa

Kálnica, 16.7.2007

Vážená Jitka,Jarko, Radim + všetci priatelia z Popovíc.

  Srdečne Vás všetkých zdravím a prajem pekný deň. I keď je neskorá noc, nedá mi, aby som nevyjadril svoje pocity bezprostredne po "prebudení"z veľmi príjemného sna, ktorý bol skutočnosťou a ktorý sa za života možno už viac nebude opakovať. V živote sa stretávame s vecami, ktoré sa niekedy dosť dlho a dôsledne pripravujú v očakávaní, že všetko dobre dopadne i keď priebeh prípravy tomu nie vždy nasvedčuje.
  Prežívali sme obdobie, keď sme si mysleli, že jednoducho to musíme vzdať,lebo sa nám zdalo,že všetky okolnosti sú proti nám a už sme v určitých okamihoch skoro neverili, že sa nám aj čosi na dobré obráti.
  Teraz môžem s potešením konštatovať, že cítime sa ako keby predtým neboli žiadne problémy a všetko zlé sa napokon na dobré obrátilo i keď z našej strany sme Vám zostali dlžníkmi.
  To čo ste dokázali a prezentovali celej Kálnici, že naše dlhoročné priateľské stretávanie nie je len na hrisku v športovom meraní síl, ale aj mimo neho - spoločnou zábavou.
  Preukázali ste mimoriadne schopnosti pre zábavu, spontálny prejav úprimného priateľstva a potvrdenia našich doterajších družobných vzťahov.
  Je zhodou okolností, že sme Vás chceli prekvapiť tým detským vláčikom a s nápisom hlavné nádražie v Kálnici s náväznosťou na predchádzajúce porovnávania našich obcí - keď slovko "nádražie" sa chápalo "na zdravie".
  Je neuveriteľné, že zhodou okolností i vy ste uvažovali týmto istým smerom, čo ste prezentovali so skutočným vlakom na kolesách s cestovnými lístkami, výpravcom a vlakvedúcim "Jardom" v úžasnej železničiarskej uniforme s prilbou a výzdobou "celého vlaku" čo je čpičkou ľudskej fantázie.
  To čo sa odohrávalo potom, to je jednoducho nezabudnuteľné a bude predmetom príjemných spomienok možno niekoľkých generácií.
  Sú veci možné a nemožné a podľa slov nášho hosťa Ing.Kolárika, predsedu ObFZ v Trenčíne, keď od nás odchádzal vyjadril slovami dokázali ste nemožné - fantastické, neopakovateľné.
  Transparenty, mažoretky v modrých tričkách, sprievod po dedine a majestátny príchod vlaku do "Hlavného nádražia v Kálnici", fantastická "rozhodkyňa", recitačný prejav "Dračíc" a spústa iných prekvapení, to bude predmetom našich dlhoročných spomienok.
  Ešte raz vďaka Vám všetkým Popovičania - predovšetkým pani starostke Jitke a místostarostovi Jardovi - fantastickééééééééééééééééé.
  Keďže sa blíži polnoc, chcel by som všetkým priateľom z Popovíc ešte raz poďakovať za nezabudnuteľné prispenie k našej oslave 60.výročia založenia TJ Zavažan.

Pozdravuje Dušan.

späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2018, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail: webmaster@kalnica.sk