ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
WEBKAMERA - areál Piesky
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
AKTUÁLNA TÉMA
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Santabus
11.12.2019
________________________


Vianočný koncert
7.12.2019
________________________


Mikuláš
6.12.2019
________________________


Úcta k starším
17.11.2019
________________________


101.výročie ukončenia
1. Svetovej vojny
10.11.2019
________________________


Hody v Kálnici
26.10.2019
________________________


Hurbanovým chodníkom s priateľmi z obce Nesvady
26.10.2019
________________________


Výlet na hrad Beckov
16.9.2019
________________________


Výstup k dvojkrížu
1.9.2019
________________________Družobná obec - Popovice (CZ) / Športové popoludnie

Kálnické ozveny č.3/2007

14.7.2007 - Športové popoludnie

    V sobotu 14.7.2007 sa uskutočnilo na futbalovom štadióne v Kálnici športovo-zábavné popoludnie pri príležitosti osláv 60. výročia založenia TJ Zavažan Kálnica.
    Za účasti Ing. Štefana Kolárika – predsedu ObFZ v Trenčíne a Ladislava Vacenovského - predsedu OFZ v Uherském Hradišti, Mgr. Jána Žitňana – sekretára ObFZ v Trenčíne, starostky z družobnej obce Popovice z ČR - Jitky Novákovej a ďalších hostí a početnej kulisy divákov, sa v Kálnici uskutočnilo „veľké divadlo„ plné prekvapení a spontálneho prejavu úprimného priateľstva a potvrdenia doterajších, temer 30.ročných, družobných vzťahov.
    Príchod priateľov z Popovíc po sprievode Kálnicou s transparentmi a mažoretkami na futbalový štadión bol očarujúci a prekvapivý, ale očakávaný predstaviteľmi TJ a obce s pohostením na detskom vláčiku na improvizovanom „Kálnickom hlavnom nádraží“, ktoré, na rozdiel od Popovíc, Kálnica doteraz nemala a ani mať nebude.
    Priam bombastickým prekvapením bol následný majestátny príchod skutočného vlaku s rušňom a vagónom na kolesách, plný priateľov z Popovíc s vlakvedúcim a výpravcom „Jardom“ / místostarostom Popovíc / v úžasnej železničiarskej uniforme s prilbou, „plácačkou“ a píšťalkou. Výzdobu „celého vlaku“ možno považovať za špičku ľudskej fantázie a dôvtipnosti. Vláčik po krátkom odpočinku na „Kálnickom hlavnom nádraží“ následne celé odpoludnie premával po Kálnici plný detí, ale i dospelých. Každý cestujúci si odniesol pamätný „Vlakový cestovný lístok“ „Kálnica a späť“ s dátumom: „Sobota 14.júla L.P.2007“ a mottom: „Se Steelinkou do světa, vždy přes Kálnici.“
    Medzitým na futbalovom hrisku po úvodnom prejave predsedu TJ Dušana Filipa, ktorý zhodnotil bohatú 60. ročnú činnosť TJ Zavažan Kálnica a po pozdravoch hostí sa uskutočnili tri futbalové stretnutia :
    Starí páni Kálnica – Popovice 6:4 góly: Ivana 2, Koreň 2,Trgo a Bulko, resp. Vlč- novský 2, Kaňovský a Hanáček. Rozho- doval Ján Bušo.
    Stretnutie žien malo zvláštny náboj. Jednalo sa o premiéru oboch družstiev na medzinárodnom poli, k čomu boli patrične upravené i pravidlá futbalu.
    Kálnické „Štramandy“ a Popovské „Dračice“ si rýchlo tieto zmeny osvojili a na hrisku sa odohrával „neúprosný boj“ o každú loptu, prerušovaný len príležitostne krojovanou rozhodkyňou „Jardom“. Týchto prerušení, vzhľadom k veľmi teplému počasiu, však bolo niekoľko. V záujme nevyhnutného doplnenia „životne dôležitých tekutín“ to vyhovovalo obom družstvám a zdá sa, že Kálnické „Štramandy“ mali viac síl, keď Popovické „Dračice“ porazili výsledkom 4:0. Góly dali: Ivanová, Gábová, Vargová a Krchnavá.
    Veľmi dojímavým záverom bolo nakoniec vyhlásenie výsledku krojovanou rozhodkyňou „Jardom“, keď boxeristickým spôsobom vyhlasovania víťaza, „hlavná rozhodkyňa“ zdvihla ruky obom kapitánkam na znak víťazstva oboch družstiev.
    Očakávaná výmena dresov pred temer 400 divákmi mala svoje čaro a prebehla veľmi rýchlo, len preto, aby obe družstvá stihli práve odchádzajúci vlak do najbližšej stanice v Kálnici - k miestnemu baru na pivo.
    V podvečer, o 17,30 hod., sa v Kálnici hral i ozajstný futbal, keď „čerstvý“ účast- ník Majstrovstiev Oblasti Trenčín, domáci Zavažan, po urputnom boji napokon vyhral nad účastníkom Okresného preboru Uherské Hradište, družobným Družstevníkom Popovice 3:1. Góly dali za domácich: Vojtech, Kotula a Moravčík a Oslzla za hostí.
    Vydarená oslava 60.výročia založenia TJ Zavažan Kálnica pokračovala tanečnou zábavou, kde sa len potvrdili veľmi dobré priateľské vzťahy medzi obomi telovýchovnými jednotami, ale i obcami Kálnica a Popovice.
    To, čo sa odohrávalo počas celého športového odpoludnia, ale i večera, je jednoducho nezabudnuteľné a bude určite predmetom príjemných spomienok na oboch stranách.
    Sú veci možné a nemožné a náš hosť Ing. Kolárik, predseda ObFZ v Trenčíne, to pri svojom odchode vyjadril slovami: dokázali ste nemožné – fantastické a neopakovateľné.

Dušan Filip, predseda TJ Zavažan


späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2018, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail: webmaster@kalnica.sk