ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
WEBKAMERA - areál Piesky
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
AKTUÁLNA TÉMA
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Santabus
11.12.2019
________________________


Vianočný koncert
7.12.2019
________________________


Mikuláš
6.12.2019
________________________


Úcta k starším
17.11.2019
________________________


101.výročie ukončenia
1. Svetovej vojny
10.11.2019
________________________


Hody v Kálnici
26.10.2019
________________________


Hurbanovým chodníkom s priateľmi z obce Nesvady
26.10.2019
________________________


Výlet na hrad Beckov
16.9.2019
________________________


Výstup k dvojkrížu
1.9.2019
________________________Družobná obec - Popovice (CZ) / Družobné stretnutie 2004

3.7.2004 - Družobné stretnutie

    Viac ako 25 rokov trvá priateľské stretávanie športovcov a funcionárov TJ Zavažan Kálnica a TJ Družstevník Popovice v ČR. Spočiatku to boli stretávky najskôr funkcionárov na schôdzach oboch TJ s následnými futbalovými stretnutiami, ktoré sa každoročne opakovali striedavo jeden rok v Popoviciach a ďalší rok v Kálnici.Tieto stretávky už či hráčov A-mužstiev, alebo i starých pánov sa postupne prehlbovali do bližších priateľských vzťahov.
    Tento fakt príliš nenarušilo ani rozdelenie štátu na dve republiky. I keď menej časté, ale o to srdečnejšie je stretávanie po 2 resp. 3 rokoch, ktoré sa pravidelne konáva pri výročiach oboch TJ.
    Posledné takéto stretnutie sa uskutočnilo 3. 7. 2004 v Popoviciach pri príležitosti osláv 30. výročia znovuzaloženia TJ Družstevník Popovice, ktorého sa zúčastnila 40 členná výprava z Kálnice.
    Okrem funkcionárov TJ, starostu Kálnice, tvorili výpravu futbalisti starých pánov (v počiatkoch družby boli hráčmi A-mužstva) a družstvo A-muži a ich niekoľko manželiek.
    Po prijatí Kálničanov na obecnom úrade v Popoviciach členmi obecného zastupiteľstva, místostarostkou a starostom, nasledovalo športové popoludnie, ktoré sa uskutočnilo na vynovenom futbalovom štadióne v Popoviciach. Za ideálneho počasia sa uskutočnil turnaj A- mužstiev z Popovíc, Podolí a Kálnice, pričom pred posledným zápasom zohrali futbalové stretnutie starí páni Popovice - Kálnica.
    V prestávke medzi zápasmi funkcionári TJ Zavažan odovzadali predsedovi TJ Družstevník Popovice plaketu s venovaním k 30.výročiu založenia.
    Po ukončení športovej časti nasledovala kultúrno spoločenská - prehliadkou vynoveného „Potomákova múzea“ ľudových krojov v Popoviciach od 15. st. po súčastnosť. Večer nasledovala v kultúrnom dome tanečná zábava so skupinou Melodic z Popovíc. Počas zábavy sa prítomným predstavil detský tanečný súbor „Popovianek“ z Popovíc so svojim programom spevov a tancov, čo bolo prítomnými odmenené dlhotrvajúcim potleskom.
    Rozlúčenie so želaním skorého strenutia v Kálnici sa uskutočnilo neskoro po polnoci. Veríme, že na oboch stranách toto spoločné stretnutie zanechalo pocit z príjemne prežitého dňa.
    Výsledky športového odpoludnia:
    A-muži: Popovice - Kálnica 1:1 (0:1), gól za Kálnicu Moravčík (na 11 m kopy 4:5); Popovice - Podolí 3:1 (1:0); Kálnica - Podolí 4:1 (1:0), góly za Kálnicu Moravčík 2,Lajzo a Lukáš Pavlech.
    Konečné poradie: 1. Kálnica, 2. Popovice 3. Podolí
    Starí páni: Popovice - Kálnica 1:1 (1:0), gól za Kálnicu: Ľuboš Bulko.

Dušan Filip, predseda TJ Zavažan


späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2018, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail: webmaster@kalnica.sk