ÚVOD   TLAČ   Facebook oficiálne stránky
ŠKOLA, ZDRAVIE, CIRKEV
KULTÚRA
ŠPORT
ORGANIZÁCIE
SLUŽBY V OBCI
FIRMY V OBCI
ZDRUŽENIA OBCÍ
POČASIE
ODKAZY
popovice
zs kalnica
pohostinstvo Potoček
zlaty erb
babyburza.sk
SAMOSPRÁVA
POVINNÉ ZVEREJŇOVANIE
RÔZNE
UŽITOČNÉ INFO
GALÉRIE

Najnovšie galérie:


Výročie oslobodenia obce
04.2021
________________________


Testovanie COVID-19
23.01.2021
________________________


Odhŕňanie snehu
01.2021
________________________


Mikulášsky večer
4.12.2020
________________________


Najkrajšia predzáhradka
22.10.2020
________________________


TJ Zavažan, prípravka
3.9.2020
________________________


BIKEFEST 2020
4.9.2020
________________________


Hurbanova lipa
29.6.2020
________________________


Detské ihrisko
jar 2020
________________________TJ Zavažan / 29.kolo
futbalový oddiel lyžiarsky o. stolnotenisový o. turistický o. ostatné


TJ Zavažan Kálnica na oslavách 35. výročia znovuzaloženia
TJ Družstevník Popovice v ČR.

   Viac ako 30. rokov pretrváva priateľské stretávanie športovcov a funcionárov TJ Zavažan Kálnica a TJ Družstevník Popovice, okr. Uherské Hradište v ČR.
   Spočiatku to boli stretávky najskôr funkcionárov na schôdzach oboch TJ s následnými futbalovými stretnutiami, ktoré sa každoročne opakovali striedavo jeden rok v Popoviciach a ďalší rok v Kálnici.Tieto stretávky už či hráčov A-mužstiev, alebo i starých pánov sa postupne prehlbovali do bližších priateľských vzťahov. Tento fakt príliš nenarušilo ani rozdelenie štátu na dve republiky. I keď menej často, ale o to srdečnejšie sa uskutočňuje stretávanie po dvoch resp. troch rokoch, ktoré sa pravidelne konajú pri výročiach oboch TJ. Predposledné takéto stretnutie sa konalo 14.7.2007 v Kálnici pri príležitosti osláv 60. výročia založenia TJ Zavažan Kálnica , keď Popovice prekvapili celú Kálnicu tým, že prišli na symbolickom vláčiku s „ručňovodičom a výpravcom“, ktorý následne premával celé odpoludnie po Kálnici. Tento vláčik mal zmazať rozdiel medzi oboma obcami, ktoré sú si navzájom vo všetkých oblastiach veľmi podobné a jediný väčší rozdiel bol v tom, že cez Popovice premáva i vlaková doprava, ktorá zrejme v Kálnici, okrem tejto príležitosti, nikdy nebude.

   V sobotu 27.6.2009 sa uskutočnilo v Popoviciach, priateľské stretnutie funkcionárov a športovcov TJ Zavažan Kálnica a domácich TJ Družstevník Popovice. Domáca TJ Družstevník Popovice oslavovala 35. výročie svojho znovuzaloženia, ktorého sa zúčastnila i viac jako 50 členná výprava z Kálnice. Okrem funkcionárov TJ, tvorili výpravu futbalisti starých pánov a družstvo A-muži a ich manželky.
   Za prijateľného počasia pod mračnom, ale bez dažďa, sa uskutočnili stretnutia starých pánov a A- mužstiev mužov. Pred futbalovými zápasmi funkcionári TJ Zavažan odovzadali predsedovi TJ Družstevník Popovice, Radimovi Slunečkovi, zlatú futbalovú loptu na podstavci s venovaním k 35.výročiu znovuzaloženia a starostke obce Popovice, pani Jitke Novákovej, plaketu s poďakovaním obci Popovice, za nezabudnuteľný zážitok pri oslave 60. výročia TJ Zavažan Kálnica v roku 2007.

   Po ukončení športovej časti nasledovala tanečná zábava v novobudovanom amfiteátri v priestoroch bývalého vojenského objektu v Popoviciach s hudobnou skupinou „ Ťěžké časy“. Počas tanečnej zábavy si učastníci z oboch TJ spolu i zaspievali pri doprovode harmonikára Ing. Igora Jelínka z Kálnice. Rozlúčenie so želaním skorého strenutia v Kálnici sa uskutočnilo neskoro v noci..
Veríme, že na oboch stranách toto spoločné stretnutie zanechalo pocit z príjemne prežitého dňa.

Výsledky športového odpoludnia:

Starí Páni: Popovice – Kálnica 2:4 / 0:2 /
Góly: Kaňovský 2 resp. Bulko 2, Vojtech a Ivana

A-muži: Popovice – Kálnica 2 : 2 / 1:2 / na 11 m kopy 4:2
Góly: Tetera a Musil, resp. Važan a Šicko

Dušan Filip, predseda TJ Zavažan
späť


 

© Obec Kálnica 2007 - 2020, administruje Miroslav Bušo a do roku 2014 aj Martin Markech
Svoje nápady a pripomienky nám posielajte na e-mail:webmaster@kalnica.sk